Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top

Usługi remontowo-wykończeniowe. Sprawdź naszą ofertę.

glazura, terrakota, hydraulika, elekrtyka, malowanie, monitoring, alarmy, aranżacja wnętrz,

Podwieszane sufity

Nie ma domu, mieszkania, które nie miałoby sufitu. Gdy jest równy i ładnie pomalowany – zdobi. Co jednak gdy jest krzywy, nierówny, albo chcemy zamontować jakieś fantazyjne oświetlenie? Wtedy idealnie sprawdzi się sufit podwieszany. Pozwoli ukryć to co brzydkie i wyeksponować we wnętrzu to co ładne. Sprawdzi się również we wnętrzach użyteczności publicznej, gdzie stosowane są nawiewniki czy czujniki ppoż.

.
Najogólniej mówiąc sufit podwieszany jest powierzchnią przymocowaną do stropu w pewnej odległości od niego. Sufity podwieszane z płyt gipsowych (stosowanych najczęściej) opierają się na lekkiej konstrukcji (aluminiowej), mocowanej do stropu (lub więźby dachowej) za pomocą wieszaków. Sufity podwieszane charakteryzują się:
- szybkim montażem fabrycznie przygotowanej konstrukcji; - regulowaną odległością od stropu;
- możliwością układania materiałów izolacyjnych;
- dużym bezpieczeństwem pożarowym – podwyższenie klasy odporności ogniowej;
- możliwością montażu oświetlenia i kratek wentylacyjnych;
- wolną przestrzenią na poprowadzenie przewodów.
Cechy te na pewno przekonują wykonawców do ich stosowania, szczególnie w biurowcach czy starych
kamienicach. W biurach jest przydatne w przypadku montowania klimatyzacji. Mamy miejsce na ukrycie przewodów, na powierzchni jedynie widoczne są anemostaty. W przypadku starych kamienic ukryją stary, nierówny sufit, a przy okazji obniżą wysokie wnętrza.
Dobre oświetlenie.
Projektanci w ciągu ostatnich kilku lat, podkreślają funkcje dekoracyjne sufitu podwieszanego.

Miejsce na Twoją reklame!